scorecardresearch

Alışveriş Sepeti - İntro nasıl yapılır?

8 izlenme
Kategori Nasıl Yaparım
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bu videoda alışveriş sepetine düşen elektronik aletlerden logo’nuzu çıkartan bir intro nasıl hazırlanır onu göstereceğim.

Herkese merhaba arkadaşlar ben çağlar. Bugün sizlere az önce izlediğiniz gibi alışveriş sepetine düşen elektronik aletlerden logo’nuzu çıkartan bir intro hazırladım. Her zaman olduğu gibi intronun template dosyasını aşağılarda bir yerlere link olarak bıraktım. Hemen oradan temin edebilirsiniz;

Ücretsiz Template Dosyası - Free Template
adf.ly/1ekx74

Evet her zaman ki gibi dosyayı ‘’.rar’’ dan çıkartıyoruz ve açıyoruz. İlk olarak font yükleme işlemine geçiyoruz. Bu seferki template dosyasında iki adet font var. Fontu yükledikten sonra ‘’Alışveriş Sepeti.ae’’ yazan After Effect dosyasını açıyoruz. Bu introda yapacağımız 4 işlem var. İlk olarak kutucuğun içindeki yazı yerine logomuzu koyucaz. Daha sonra ‘’Kanal Adı’’ yazan yere logomuzu yada kanal adımızı yazacağız. Sonraki işlemde kutumuzun çerçevesini ayarlayıp renklerimizi seçicez. En son olarak da boya damlasının rengini kendi isteiğimi gibi ayarlıyacağız ve intromuzu tamamlayacağız.

İlk olarak ‘’Logo’’ sekmesine giriyoruz. Buraya siz isterseniz isminizi yazabilirsiniz. Ben logomu kullanmayı tercih ediyorum. Logomu ‘’File-İmport’’ diyerek After Effect’e atıyorum. Daha sonra ‘’Logo’’ kısmına sürükleyip bırakıyorum. Ardından logomun boyutunu ayarlamak için ‘’transform’’ a tıklıyorum ve ayarlamasını yapıyorum. Daha sonra üste ‘’A’’ yazısını kaldırmak için göz simgesine basıyorum ve üstteki yazıyı kaldırıyorum. Bir diğer işlem olarak ‘’Kanal Adı’’ yazan kısma kendi kanalımızın adını yazıcaz. Ben kendi kanal adım olan ‘’Caglar Akcam’’ yazıyorum. En son işlem olarak da boya damlasının ve ‘’kanal adı’’ yazan kısımların rengini kendi isteğime göre değiştiriyorum ve introyu tamamlıyorum.

Bir sonraki işlem olarak ‘’render’’ alma işlemine geçiyoruz. ‘’Composite-add to render’’ diyerek ''render’’ ayarlarına giriyoruz. İlk olarak karşımıza ''render settings'' ayarları çıkıyor ancak bu ayarlar ''Best settings'' olduğu için hiçbirine dokunmuyoruz. Daha sonra ''Output Module'' kısmına geliyoruz ve ''Format'' kısmını ''Quick Time'' olarak ''Channel'' kısmını da ''RGB+Alpha'' seçiyoruz ve kaydedeceğimiz yeri seçtikten sonra ''render'' diyoruz.

İşlemimiz bunla bitmiyor tabiki. Çünkü hazırladığımız dosya 5-6 saniyelik bi video için çok büyük bir boyutta. Bu dosyanın kalitesini düşürmeden boyutunu düşürme işlemi yapacağız. Bunun için ''Adobe Premiere Pro'' programını açıyoruz. ‘’File-New-New Project’’ diyerek yeni bir proje açıyoruz. Daha sonra ‘’File-import’’ diyerek hazırladığımız dosyayı Adobe Premiere Pro'nun içine atıyoruz. ‘’İmport’’ kısmına gelen dosyayı ‘’timeline’’ a kısmına sürükleyip bırakıyoruz. Ve son olarak ‘’File-Export-Media’’ diyerek render alma işlemine geçiyoruz. Formatı her zamanki gibi ''Quick Time'' olarak seçiyoruz. Ancak bu sefer fpsmiz 60 fps olduğu için ''frame rate'' kısmını 60 seçiyoruz ve ''export'' diyoruz.

İşte bu kadar basit.. Sizde istediğiniz gibi kendinize göre introları değerlendirebilir ve hazırlayabilirsiniz. Kafanıza takılan soruları yorum olarak yazabilir yada aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan sorabilirsiniz. İzlediğiniz için teşekkür ederim. Videolarımı beğenmeyi ve abone olmayı sakın unutmayın. Bir sonraki videoda görüşmek üzere hoş çakalın..

Sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın:
- Web : goo.gl/TFc5TE
- Facebook : goo.gl/odkWR8
- Twitter : goo.gl/AFuvL1
- Instagram : goo.gl/vv5tWA
- Google+ : goo.gl/KagN9Q

Ve tabiki kanalımdaki diğer videoları kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!
goo.gl/GesdDA
Etiketler